Korporacje
Doradztwo korporacyjne uważane jest za standard w działalności kancelarii prawnych. Tymczasem doświadczenie wskazuje, że prawo handlowe, w tym Kodeks spółek handlowych, to dziedzina żywa, rozwijająca się bardzo dynamicznie, zyskująca wciąż nową treść. Zapewniamy jej stosowanie zgodnie z obowiązującymi poglądami Sądu Najwyższego oraz przedstawicieli nauk prawnych. Obsługujemy działalność organów spółek kapitałowych - z ograniczoną odpowiedzialnością i akcyjnych. Uczestniczyliśmy w posiedzeniach rad nadzorczych i zarządów, udzielając supportu prawnego. Doradzaliśmy przy wyborze najbardziej optymalnej formy prowadzenia działalności - działalności wszelkiego rodzaju: od sportowej począwszy, poprzez transport i elektronikę, na energetyce skończywszy. Tworzyliśmy niezbędną dokumentację korporacyjną, w tym statuty, regulaminy, uchwały organów. Wielokrotnie opiniowaliśmy zgodność wewnętrznych aktów korporacyjnych z prawem.
Nie jest już rzadkością wielopoziomowa, rozbudowana struktura organizacyjna korporacji, działanie w ramach grupy kapitałowej, holdingu. W takiej sytuacji na pierwszy plan wysuwa się prawidłowy proces decyzyjny, stosowanie prawa pracy i współpraca ze związkami zawodowymi. W szczególności w sytuacji zmian organizacyjnych - łączenia, dzielenia, usuwania, czy tworzenia poszczególnych sektorów firmy. Ponieważ obsługiwaliśmy "wielkich tego świata" i mamy na koncie wkład w ich działalność, możemy w pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że jesteśmy przygotowani do korporacyjnej obsługi prawnej.
Zapytaj prawnika..
Nie tylko w dbałości o zdrowie właściwa jest zasada, iż lepiej zapobiegać niż leczyć. Przed podjęciem decyzji, której skutki mogą dotyczyć Państwa majątku, warto skonsultować się ze specjalistą. Dotyczy to podpisywania umów czy składania wniosków o wydanie decyzji administracyjnych. Korzystnie jest ...
Zanim podpiszesz umowę
Już starożytni Rzymianie twierdzili: pacta sunt servanda - czyli umów należy dotrzymywać. Jeśli bank, deweloper, korporacja energetyczna czy wydawnictwo przedstawiają Państwu wzór umowy i twierdzą, że nie należy tam niczego zmieniać, trzeba do tego podchodzić ostrożnie. Bo bank na pewno umowy dotrzyma.