Urządzenia przesyłowe
Posadowienie na nieruchomości urządzenia służącego do przesyłu energii, cieczy, pary, gazu, a nawet umiejscowienie rowu melioracyjnego powoduje prawne konsekwencje zarówno dla właściciela nieruchomości, jak i dla właściciela tego urządzenia. Korzyści mogą odnieść obie strony, jeżeli zdecydują się wdrożyć prawidłowe rozwiązania prawne. Zajmujemy się pozyskiwaniem tytułów prawnych do korzystania z nieruchomości przez przedsiębiorców przesyłowych - mamy dużą wiedzę i doświadczenie w zakresie zasiedzeń służebności. Przeprowadzamy audyty nieruchomości - oceniamy sytuację prawną nieruchomości i planujemy konkretne czynności. Dochodzimy w imieniu Klientów wynagrodzeń za tzw bezumowne korzystanie z nieruchomości. Prowadzimy postępowania o ustanowienie służebności przesyłu. Doradzamy przy roszczeniach o usunięcie sieci (tzw. roszczenia windykacyjne), o zmianę trasy przebiegu sieci (roszczenia negatoryjne) oraz w sprawach o przeniesienie własności działek zajętych przez urządzenia. Skutecznie odpieramy zarzuty zasiedzenia służebności przesyłu.
Do współpracy zapraszamy także spółdzielnie mieszkaniowe.
Zapytaj prawnika..
Nie tylko w dbałości o zdrowie właściwa jest zasada, iż lepiej zapobiegać niż leczyć. Przed podjęciem decyzji, której skutki mogą dotyczyć Państwa majątku, warto skonsultować się ze specjalistą. Dotyczy to podpisywania umów czy składania wniosków o wydanie decyzji administracyjnych. Korzystnie jest ...
Zanim podpiszesz umowę
Już starożytni Rzymianie twierdzili: pacta sunt servanda - czyli umów należy dotrzymywać. Jeśli bank, deweloper, korporacja energetyczna czy wydawnictwo przedstawiają Państwu wzór umowy i twierdzą, że nie należy tam niczego zmieniać, trzeba do tego podchodzić ostrożnie. Bo bank na pewno umowy dotrzyma.