Transport krajowy i międzynarodowy
Konwencja o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR) i Protokół sporządzone w Genewie 19 maja 1956 r. są podstawą orzekania w wielu sprawach z zakresu transportu. Na przykładzie Konwencji CMR ujawnia się prostota rozwiązań w prawie międzynarodowym i prawie Unii Europejskiej w porównaniu z prawem krajowym. W dobie swobody przepływu towarów, osób i usług wiedza z zakresu prawa transportowego jest szczególnie cenna. Dotyczy to także międzynarodowego przemieszczania odpadów. Istotną rolę pełni właściwe dokumentowanie załadunku i rozładunku oraz treść listów przewozowych. Coraz większe znaczenie mają nietypowe formy protokołów rozładunkowych, sporządzane jako… film.
Zapytaj prawnika..
Nie tylko w dbałości o zdrowie właściwa jest zasada, iż lepiej zapobiegać niż leczyć. Przed podjęciem decyzji, której skutki mogą dotyczyć Państwa majątku, warto skonsultować się ze specjalistą. Dotyczy to podpisywania umów czy składania wniosków o wydanie decyzji administracyjnych. Korzystnie jest ...
Zanim podpiszesz umowę
Już starożytni Rzymianie twierdzili: pacta sunt servanda - czyli umów należy dotrzymywać. Jeśli bank, deweloper, korporacja energetyczna czy wydawnictwo przedstawiają Państwu wzór umowy i twierdzą, że nie należy tam niczego zmieniać, trzeba do tego podchodzić ostrożnie. Bo bank na pewno umowy dotrzyma.