Prawo medyczne
Jedna z najbardziej skomplikowanych dziedzin prawa. Dzięki doświadczeniu w kompleksowej obsłudze podmiotów leczniczych, w tym publicznych szpitali, jesteśmy gotowi do zapewnienia ochrony prawnej podmiotów z tej branży. Uczestniczymy w postępowaniach dotyczących zdarzeń medycznych przed Wojewódzkimi Komisjami do Spraw Orzekania o Zdarzeniach Medycznych. Niejednokrotnie prowadziliśmy prezentacje dla Dyrektorów Szpitali i Stowarzyszeń zrzeszających podmioty lecznicze, które miały na celu wyjaśnienie treści przepisów Ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta i innych regulacji branżowych i ułatwienie ich stosowania. Mierzyliśmy się z trudnymi kwestiami braku umocowania członków rodzin do dysponowania ciałem i majątkiem osób chorych. Uczestniczyliśmy w postępowaniach z udziałem Narodowego Funduszu Zdrowia w przedmiocie przekroczenia limitów zakontraktowanych świadczeń. Prowadziliśmy sprawy z zakresu tzw błędów w sztuce medycznej, tworząc linię obrony szpitali. Zlecano nam odpowiedzialne zadania opracowania regulaminów organizacyjnych całych szpitali i poszczególnych oddziałów.
Zapytaj prawnika..
Nie tylko w dbałości o zdrowie właściwa jest zasada, iż lepiej zapobiegać niż leczyć. Przed podjęciem decyzji, której skutki mogą dotyczyć Państwa majątku, warto skonsultować się ze specjalistą. Dotyczy to podpisywania umów czy składania wniosków o wydanie decyzji administracyjnych. Korzystnie jest ...
Zanim podpiszesz umowę
Już starożytni Rzymianie twierdzili: pacta sunt servanda - czyli umów należy dotrzymywać. Jeśli bank, deweloper, korporacja energetyczna czy wydawnictwo przedstawiają Państwu wzór umowy i twierdzą, że nie należy tam niczego zmieniać, trzeba do tego podchodzić ostrożnie. Bo bank na pewno umowy dotrzyma.